Szybkie pożyczki przez Internet

SZYBKIE POŻYCZKI PRZEZ INTERNET - przewodnik dla osób pożyczających

Kto może otrzymać szybką pożyczkę przez Internet?

Każda firma pożyczkowa ustala swój własny regulamin, w którym znajdziesz informacje o tym jakie wymogi trzeba spełnić, aby ubiegać się o szybką pożyczkę przez Internet. Analiza warunków umowy, w tym m.in. zasad przyznawania pożyczek, to pierwszy krok jaki powinieneś uczynić, zanim wypełnisz wniosek pożyczkowy. Podstawowe wymagania jakie trzeba spełnić u wszystkich polskich pożyczkodawców oferujących szybkie pożyczki przez Internet to obywatelstwo polskie, posiadanie dowodu osobistego, własnego rachunku bankowego oraz telefonu komórkowego.

Niektóre firmy pożyczkowe wprowadzają kryterium wiekowe. Osoby w wieku 18 lat bądź osoby starsze mogą będą miały do dyspozycji ograniczoną liczbę ofert szybkich pożyczek przez Internet.

Wielu pożyczkodawców działa zgodnie z zasadą „pożyczaj odpowiedzialnie”. Co to oznacza? Firmy pożyczkowe chcą pożyczać, ale tylko osobom wiarygodnym i takim, które mają możliwości na spłatę pożyczki. Jeżeli nie masz stałych dochodów lub Twoje dane widnieją w rejestrach dłużników, to nie jesteś idealnym kandydatem na pożyczkobiorcę. Firma udzielająca pożyczek pozabankowych może odrzucić Twój wniosek pożyczkowy. Listę rejestrów, które sprawdza dany pożyczkodawca znajdziesz zawsze na stronie internetowej pożyczkodawcy.

Oferty pożyczek dostępnych przez Internet

Myślisz o wzięciu szybkiej pożyczki przez Internet? Skorzystaj z rankingów pożyczek dostępnych na wielu stronach internetowych. Jak wygląda taki ranking? Najczęściej w jednej tabeli znajdziesz większość ofert pożyczkowych dostępnych na rynku polskim. Dowiesz się ile możesz pożyczyć, na jak długo i jakie są warunki uzyskania pożyczki. Za pomocą jednego kliknięcia będziesz mógł się przenieść do formularza pożyczkowego umieszczonego na stronie www firmy pożyczkowej. Jest to wygodna opcja, dzięki której będziesz mógł dokonać wstępnej selekcji instytucji pozabankowych oferujących szybkie pożyczki przez Internet.

W zestawieniach pożyczek znajdziesz tzw. chwilówki (pożyczki na krótki okres czasu np. na 30 dni) oraz pożyczki ratalne. Warto korzystać z promocji przygotowanych przez firmy pożyczkowe. Instytucje pozabankowe konkurują ze sobą o Klienta, więc proponują darmowe pożyczki dla nowych Klientów.

Czy szybkie pożyczki przez Internet są dostępne dla emerytów i rencistów?

Seniorzy często borykają się z trudną sytuacją finansową. Źródłem problemów finansowych osób w podeszłym wieku są m.in niewystarczające świadczenia emerytalne w stosunku do ich potrzeb. Osoby w zaawansowanym wieku z trudem wiążą dziś koniec z końcem. Brakuje pieniędzy na wydatki dnia codziennego oraz opłacenie czynszu lub rachunków za energię elektryczną. Nie można zapomnieć również o tym, iż osoby starsze to często osoby schorowane. Zakup leków mocno nadwyręża portfel. Do trudnej sytuacji finansowej może również doprowadzić śmierć współmałżonka, co niestety w zaawansowanym wieku jest sytuacją nieuniknioną.

Z punktu widzenia firmy pożyczkowej osoba będąca na rencie lub emeryturze nie jest dobrym klientem. Możliwości finansowe decydujące o terminowej spłacie szybkiej pożyczki przez Internet w przypadku osoby starszej są znacznie mniejsze niż osoby aktywnej zawodowo. Jak pokazują badania przeprowadzone przez Biuro Informacji Kredytowej oraz Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor, aż co 14 osoba, która widnieje w rejestrach dłużników to właśnie senior.

Czy zatem emeryt lub rencista jest pozbawiony wsparcia finansowego w postaci szybkiej pożyczki przez Internet? Odpowiedź brzmi nie. Z cała pewnością jednak dużo trudniej jest otrzymać pożyczkę w zaawansowanym wieku, ale nie jest to niemożliwe. Sprawdź w naszym rankingu instytucje finansowe, w których seniorzy mogą ubiegać się o szybkie pożyczki przez Internet.

Czy szybka pożyczka przez Internet to dobre rozwiązanie?

Wiele osób, w każdym wieku i na różnym etapie swojego życia, może doświadczyć trudnej sytuacji finansowej. Przy braku oszczędności każda niespodziewana sytuacja typu nagła choroba, awaria samochodu lub sprzętu domowego, jest impulsem do poszukiwania wsparcia finansowego u rodziny, ubiegania się o pożyczkę w banku lub w firmie pożyczkowej.

Pożyczka przez Internet jest na pewno bardzo wygodna - minimalne wymagania, mało formalności, możliwa do uzyskania bez wychodzenia z domu. Ale czy zawsze to dobre rozwiązanie? Po pierwsze wykorzystuj szybkie pożyczki przez Internet tylko wtedy, kiedy masz tymczasowy problem finansowy. Brak pieniędzy na rozrywkę nie jest problemem, jest tylko zachcianką.

Wiesz czym jest spirala zadłużenia? Mam nadzieję, że nie będziesz miał okazji się o tym przekonać. Przestrzegamy przed pożyczaniem pieniędzy u kolejnych firm pozabankowych, tylko po to aby spłacić poprzednią firmę pożyczkową lub innych wierzycieli.

Jeżeli nie masz stałych i w odpowiedniej wysokości dochodów i jeżeli wiesz, że nie będziesz mieć pieniędzy, aby spłacić pożyczkę w wymaganym terminie, nie pożyczaj. Niektóre firmy pożyczkowe umożliwiają przedłużenie okresu spłaty, ale za dodatkową, często wysoką opłatą.

Szybkie pożyczki przez Internet sprawdzą się natomiast u osób, które posiadają stałe dochody i są pewne tego, że będą w stanie uregulować zobowiązania zgodnie z umową.

Dlaczego wniosek o szybką pożyczkę przez Internet został odrzucony?


Firmy pożyczkowe chętnie pożyczają, ale tylko wiarygodnym pożyczkobiorcom. Co to oznacza? Jeżeli masz nieuregulowane należności czy to względem banków, instytucji pozabankowych lub podmiotów gospodarczych, nie jesteś dla firmy osobą wiarygodną i możesz popaść w spiralę zadłużenia. Jeżeli informacje o Twoim zadłużeniu można znaleźć w bazach BIK, BIG, ERIF i KRD, to instytucja pozabankowa może odrzucić Twój wniosek pożyczkowy. Na stronach firm pożyczkowych znajdziesz informacje o tym, jakie rejestry dłużników są weryfikowane. Dodatkowo, jeżeli w danej firmie pożyczkowej masz już aktywną pożyczkę, to drugiej nie otrzymasz do momentu, aż pierwsza nie zostanie spłacona.

Kolejnym powodem decydującym o odmowie udzielenia szybkiej pożyczki przez Internet może być brak stałych dochodów lub bardzo niskie dochody. Osoby posiadające krótki staż pracy i osoby pracujące na umowę zlecenie lub o dzieło, w niektórych firmach pożyczkowych spotkają się odrzuceniem wniosku pożyczkowego.

Powodem mogą być również błędy w formularzu np. niepoprawny numer telefonu lub literówka w nazwisku. Zanim wyślesz formularz rejestracyjny o szybką pożyczkę przez Internet, sprawdź dwa razy czy wszystkie dane zostały wprowadzone prawidłowo. Nie podawaj nieprawdziwych danych w formularzu. Nie zawyżaj dochodów i nie ukrywaj swoich zobowiązań finansowych, ponieważ zostanie to zweryfikowane.

Czy przed złożeniem wniosku o szybką pożyczkę sprawdziłeś kryterium wiekowe pożyczkobiorców u danego pożyczkodawcy? To może być kolejny powód odrzucenia wniosku. Jeżeli jesteś w nieodpowiednim wieku, Twój wniosek zostanie automatycznie odrzucony bez względu na Twoje dochody i historię kredytową. Zawsze czytaj regulamin przed wypełnieniem formularza pożyczkowego.

Złożyłeś wniosek ale, nie zweryfikowałeś konta bankowego? Wysłałeś przelew weryfikujący z konta firmowego lub konta współmałżonka? W tej sytuacji również uzyskasz negatywną decyzję. Przelew weryfikacyjny musisz zawsze wysłać ze swojego osobistego konta. Dane podane w formularzu muszą być zgodne z danymi z rachunku bankowego.