Wonga

Wonga

Intensywnie prowadzone kampanie telewizyjne sprawiły, że Wonga jest w Polsce jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek kojarzonych z ofertą szybkich pożyczek dostępnych przez Internet. Na rynek polski Wonga weszła w 2012 roku. Firma została utworzona w Wielkiej Brytanii w 2007 roku, a obecnie świadczy usługi pożyczkowe w kilku krajach, oprócz Polski i Wielkiej Brytanii m.in w Hiszpanii, Kanadzie i Republice Południowej Afryki. W Polsce oferuje dwa rodzaje produktów finansowych: pożyczki krótkoterminowe na okres do 60 dni oraz pożyczki ratalne.


Aplikuj o pożyczkę

Ile można pożyczyć w Wonga?

Serwis internetowy Wonga.pl oferuje Klientom pożyczki krótkoterminowe oraz pożyczki na raty. Pożyczki krótkoterminowe udzielane są w wysokości od 50 do 1500zł na okres od 1 do 60 dni. Pożyczki ratalne w wysokości do 3000zł można otrzymać na okres do 12 miesięcy. Oferta pożyczek Wonga cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na fakt, iż koszt pierwszej pożyczki w Wonga.pl zawsze wynosi 10zł.

Przykładowo: jeżeli jesteś nowym Klientem i pożyczysz 1000zł na 60 dni, to do zwrotu masz 1010zł.

W przypadku kolejnych pożyczek krótkoterminowych wysokość prowizji wynosi od 1% do 40% pożyczonej kwoty i zależy m.in od zdolności kredytowej, okresu pożyczki i terminowości spłat poprzednich pożyczek w Wonga.pl. Dla kolejnych pożyczek ratalnych wysokość prowizji wynosi od 15% do 85% wypłaconej kwoty.

Kto może otrzymać pożyczkę w serwisie Wonga?

W serwisie Wonga.pl pożyczkę mogą otrzymać wyłącznie obywatele Polski, posiadający ważny dowód osobisty oraz konto bankowe. Wonga jako jedyny pożyczkodawca na rynku polskim nie określa limitu wiekowego swoich pożyczkobiorców. Oznacza to, że ofertą mogą być zainteresowane osoby starsze, jak również osoby poszukujące pożyczek od 18 lat. Wonga nie wymaga zaświadczeń o zarobkach, ani żadnych poręczycieli.

Jak można ubiegać się o pożyczkę w Wonga?

Podobnie jak u innych pożyczkodawców proces aplikacji o pożyczkę jest niezwykle prosty i wymaga od użytkownika wypełnienia formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie www.wonga.pl oraz potwierdzenia swojej tożsamości. Nie ma możliwości otrzymania pożyczki przez telefon.

Tożsamość można potwierdzić na jeden z dwóch sposobów. Pierwszy sposób dostępny u większości instytucji pozabankowych to tzw. mikropłatność. Metoda polega na przelaniu niewielkiej opłaty na konto pożyczkodawcy. W przypadku serwisu Wonga opłata wynosi 10gr. Druga opcja to "Paszport Przelewy24”. W przypadku tej metody weryfikacji nie trzeba dokonywać żadnych wpłat. Trzeba pobrać specjalną aplikację i za jej pośrednictwem zalogować się na swoje konto bankowe. Ten sposób weryfikacji sprawdzi się u osób, które mają debet na rachunku bankowym.

Na decyzję o przyznaniu pożyczki trzeba poczekać kilka minut. W przypadku świąt państwowych informację o weryfikacji wniosku pożyczkowego otrzyma się w kolejny dzień roboczy. Aby otrzymać pożyczkę trzeba podpisać umowę. Można to zrobić w sposób tradycyjny (podpisanie umowy papierowej) lub zdalnie, zaznaczając odpowiednie pole na formularzu dotyczące zgody na podpisanie umowy przez pełnomocnika z serwisu Wonga.


Czy Wonga sprawdza rejestry dłużników BIG, KRD, BIK i ERIF?

Wonga podejmując decyzję o przyznaniu pożyczki bierze pod uwagę informacje z następujących rejestrów:

- Rejestr Dłużników ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A
- BIG Infomonitor S.A.
- Biuro Informacji Kredytowej S.A.(BIK)
- Krajowy Rejestr Długów S.A. (KRD)

Ile trzeba czekać na przelew pożyczki na Wonga.pl?

Wonga realizuje tzw.„natychmiastowe przelewy” . Czas oczekiwania na wpłatę pieniędzy na konto zależy od szybkości realizacji przelewów w danym banku. Nie wszystkie banki realizują szybkie przelewy (np. Getin Bank, BnP Paribas, Idea Bank, Plus Bank). W takich przypadkach pożyczka pojawi się na koncie dopiero w następnym dniu roboczym.

Czy w Wonga można spłacić pożyczkę wcześniej?

Pożyczkę pozabankową można spłacić w dowolnym momencie przed terminem spłaty. W takim przypadku pożyczkobiorca nie będzie się obciążony odsetkami oraz prowizją za okres czasu, który pozostał do dnia spłaty określonego w umowie.

Czy można przedłużyć termin spłaty pożyczki w Wonga.pl?

W serwisie pożyczkowym Wonga.pl na dzień dzisiejszy nie ma możliwości przedłużenia okresu spłaty pożyczki.

Jakie są konsekwencje niespłacenia pożyczki w terminie?

W przypadku niespłacenia pożyczki w terminie Wonga podejmuje czynności upominawcze i windykacyjne. Pożyczkobiorca może spodziewać się upomnień telefonicznych, sms, listownych, e-mail, a nawet wizyty w domu. W przypadku dochodzenia wierzytelności na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego, kosztami postępowania zostanie obarczony pożyczkobiorca. Za każdy dzień opóźnienia w spłacie będą doliczone odsetki karne. To niejedyne konsekwencje dla pożyczkobiorcy. Trzeba również pamiętać o możliwości zgłoszenia informacji o dłużniku do Biura Informacji Kredytowej.

Zalety


  - koszt pierwszej pożyczki krótkoterminowej online to 10zł
  - minimalna kwota pożyczki przez Internet to 50zł
  - maksymalny okres spłaty pożyczki krótkoterminowej to 60 dni
  - możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki bez ponoszenia kosztów prowizji i odsetek za pozostały okres pożyczki
  - natychmiastowe przelewy, Wonga ma konta aż w 28 bankach
  - brak górnego limitu wieku - pożyczki również dla starszych osób
  - Program Korzyści Wonga - dzięki terminowym spłatom pożyczek i uczestnictwie w kursach otrzymuje się zniżki na kolejne pożyczki

Wady


- Wonga sprawdza informacje o pożyczkobiorcach w BIK, KRD, ERIF oraz BIG Infomonitor
- brak oferty darmowych pożyczek dla nowych Klientów
- brak możliwości przedłużenia okresu spłaty pożyczki

Wonga Opinie

Korzystałeś z usług portalu pożyczkowego Wonga? Wyraź swoją Opinie o Wonga i opisz swoje doświadczenia w komentarzu. Zarówno pozytywne i negatywne opinie o Wonga pomogą innym pożyczkobiorcom w wyborze firmy pożyczkowej. Jeżeli rozważasz wzięcie pożyczki chwilówki lub pożyczki ratalnej w Wonga, przeczytaj najpierw opinie zgromadzone na naszym portalu.