Solven

Solven

Pożyczki gotówkowe Solven to nowa marka na rynku pożyczek pozabankowych dostępnych przez Internet. Markę stworzyła instytucja finansowa ze 100% polskim kapitałem - SOLVEN Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, z siedzibą w Szczecinie. Pożyczki ratalne oferowane przez firmę cieszą się rosnącym zainteresowaniem i dobrymi opiniami ze względu na atrakcyjne warunki: wydłużony okres spłaty w porównaniu do chwilówek i znacznie niższe koszty pożyczek. Pożyczki nie są oprocentowane, a pożyczkobiorca musi opłacić jedynie prowizję przygotowawczą. Dodatkowo w Solven można mieć aktywną więcej niż jedną pożyczkę..

Aplikuj o pożyczkę

Ile można pożyczyć w Solven?

W serwisie pożyczkowym www.solven.pl można ubiegać się o pożyczkę ratalną w kwocie od 300zł do 5000zł z okresem spłaty wynoszącym od 1 do 18 miesięcy. Całkowity koszt pożyczki rozłożony na raty to wypłacona kwota pożyczki plus prowizja za jej udzielenie. Prowizja wynosi od 11% do 85% kwoty pożyczki. Zależy od okresu spłaty, informacji uzyskanych w BIK oraz historii współpracy z Solven. W Solven nie płaci się żadnych innych opłat, w tym również odsetek od pożyczki. Oprocentowanie pożyczki wynosi 0%. Solven wyróżnia również to, że w danym okresie czasu można ubiegać się więcej niż o 1 pożyczkę.

Kto może otrzymać pożyczkę w serwisie Solven?

Chwilówkę na raty Solven mogą otrzymać wyłącznie obywatele Polski w wieku od 21 do 70 lat. Dodatkowo muszą spełnić wymóg posiadania stałego źródła dochodu - może to być wynagrodzenie lub dochód z tytułu świadczenia. Po wypełnieniu wniosku pożyczkowego konieczne będzie wysłanie dokumentów potwierdzających złożone we wniosku informacje. Pożyczki w Solven nie dostaną osoby widniejące w rejestrach dłużników BIG, BIK i KRD.

Jak można ubiegać się o pożyczkę w Solven?

Aby otrzymać pożyczkę w Solven należy na stronie www.solven.pl wybrać pożądaną kwotę i okres pożyczki, a następnie zarejestrować konto. Pożyczkodawca wymaga podania następujących danych: imię, nazwisko, numer pesel, telefon komórkowy, adres e-mail oraz hasło. Numer pesel będzie służył jako login do portalu. Każda osoba aplikująca o pożyczkę ratalną zostaje poddana badaniu zdolności kredytowej. Konieczne jest również przesłanie dokumentów potwierdzających tożsamość oraz posiadanie stałego dochodu. Decyzję o otrzymaniu pożyczki otrzymuje się w tym samym dniu lub kolejnym po dostarczeniu prawidłowego kompletu dokumentów.


Czy Solven sprawdza rejestry dłużników BIG, KRD, BIK i ERIF?

Wonga podejmując decyzję o przyznaniu pożyczki bierze pod uwagę informacje z następujących rejestrów:

- BIG Infomonitor S.A.
- Biuro Informacji Kredytowej S.A.(BIK)
- Krajowy Rejestr Długów S.A. (KRD)

Ile trzeba czekać na przelew pożyczki w Solven?

Pożyczkobiorca na stronie internetowej informuje, że środki zostaną uruchomione do 48 godzin od momentu otrzymania statusu "URUCHOMIONY". Czas wpływu pożyczki na konto zależy od terminów sesji międzybankowych.

Czy w Solven można spłacić pożyczkę wcześniej?

W Solven pożyczkę można spłacić w dowolnym momencie przed terminem spłaty.

Czy można przedłużyć termin spłaty pożyczki w serwisie solven.pl?

Aby zmienić dzień płatności raty należy uiścić opłatę w wysokości 100zł. Termin spłaty raty można przesunąć o maksymalnie 2 tygodnie, pod warunkiem, że pożyczka nie jest ze statusem: windykacja.

Jakie są konsekwencje niespłacenia pożyczki w terminie?

W przypadku opóźnień ze spłatą Pożyczkodawca będzie próbował odzyskać pożyczone pieniądze wykorzystując upomnienia w formie sms, w formie e-mail, upomnienia telefoniczne oraz pisemne wezwania do zapłaty. Kosztami czynności upominawczych obarczony zostanie Pożyczkobiorca. Za każdy dzień opóźnienia w spłacie pożyczki pozabankowej zostaną doliczone również odsetki za opóźnienie od zadłużenia. To nie koniec kosztów, z którymi musi liczyć się Pożyczkobiorca. Wszelkie koszty związane z ewentualnym postępowaniem sądowym i egzekucyjnym również pokrywa dłużnik.

Zalety


    - możliwość wyboru okresu spłaty pożyczki - 1 od do 18 miesięcy
    - możliwość otrzymania kilku pożyczek w tym samym okresie czasu
    - szybka decyzja o przyznaniu bądź odrzuceniu wniosku
    - brak ukrytych kosztów - płaci się wyłącznie prowizję za udzielenie pożyczki

Wady


- konieczność wysłaniania dokumentów potwierdzających stałe źródło dochodu
- weryfikacja pożyczkobiorców w BIK, KRD, BIG Infomonitor
- długi czas oczekiwania na wypłatę pożyczki - nawet do 48h od dostarczenia wymaganych dokumentów
- pożyczki tylko do 5000zł

Solven Opinie

Otrzymałeś pożyczkę ratalną w Solven.pl? Wyraź swoją Opinie o pożyczkach Solven w komentarzu. Każda Opinia jest dla nas i potencjalnych pożyczkobiorców ważna. Jeżeli myślisz o skorzystaniu z usług finansowych Solven, sprawdź najpierw co o tej firmie myślą inni.