Ratka

Ratka.pl

Ratka.pl to stosunkowo młody portal pożyczkowy. W odróżnieniu od wielu instytucji pozabankowych oferujących szybkie chwilówki najczęściej na okres 30 dni, Ratka specjalizuje się w pożyczkach na raty. Ratka.pl jest pośrednikiem firmy Aasa Polska. Należy do Związku Firm Pożyczkowych i posiada certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy Loan Magazine..


Aplikuj o pożyczkę

Ile można pożyczyć w serwisie Ratka

Ratka.pl oferuje pożyczki online na raty w wysokości od 1000zł do 5000zł. Pożyczki spłaca się w comiesięcznych ratach określonych w harmonogramie spłat. Okres spłaty pożyczki wynosi od 6 do 24 miesięcy. W Ratce nowy Klient może aplikować o maksymalną kwotę pożyczki, ale o jej przyznaniu decyduje m.in. zdolność kredytowa pożyczkobiorcy.
Kto może otrzymać pożyczkę w serwisie Ratka?

Aby otrzymać pożyczkę w Ratka.pl trzeba spełnić kilka kryteriów. Pozytywną decyzję pożyczkową mogą otrzymać osoby w wieku od 20 do 80 lat, na stałe mieszkające w Polsce, które posiadają stały dochód (np. umowa o pracę, emerytura, renta). Dochód musi być udokumentowany. Pożyczkobiorca musi mieć ważny dowód osobisty i aktywny numer telefonu komórkowego. Ratka.pl ocenia zdolność kredytową i weryfikuje pożyczkobiorcę w rejestrach dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD). Informacje o opóźnieniach w spłacie innych pożyczek i kredytów są powodem odrzucenia wniosku pożyczkowego. Masz mniej niż 18 lat i potrzebujesz gotówki? Sprawdź pożyczki od 18 lat.

Jak można ubiegać się o pożyczkę w serwisie Ratka?

Wniosek o pożyczkę pozabankową przez internet można składać wyłącznie poprzez stronę portalu. Na stronie internetowej www.ratka.pl trzeba wybrać pożądaną kwotę i okres pożyczki, a następnie wypełnić prosty formularz rejestracyjny. Konieczna będzie również wysłanie przelewu weryfikacyjnego w kwocie 1 zł na konto pożyczkodawcy. Aasa ocenia zdolność kredytową oraz sprawdza pożyczkobiorców w rejestrach dłużników. Informację o przyznaniu pożyczki otrzymuje się tego samego dnia za pomocą e-mail oraz połączenia telefonicznego od obsługi Klientów. Umowa zostanie wysłana kurierem. Podpisaną umowę należy odesłać. W niektórych przypadkach dodatkowo będzie trzeba wysłać dokumenty potwierdzające posiadanie stałego dochodu np. (wyciąg bankowy, zaświadczenie o zatrudnieniu). Pożyczkodawca ma 7 dni od otrzymania powyższych dokumentów od pożyczkobiorcy na wypłacenie pożyczki. Pożyczkę można otrzymać na rachunek bankowy lub w postaci czeku GIRO, który można zrealizować w wybranej placówce pocztowej.

Czy Ratka.pl sprawdza rejestry dłużników BIG, KRD, BIK i ERIF?

Ratka.pl, a właściwie AASA , sprawdza dłużników w rejestrach:
- InfoMonitor
- ERIF
- KRD
Posiadając opóźnienia w spłatach pożyczek i kredytów u innych pożyczkodawców trzeba liczyć się z odrzuceniem wniosku pożyczkowego.

Ile trzeba czekać na przelew pożyczki w serwisie Ratka?

Przelew pożyczki wykonywany jest po otrzymaniu przez pożyczkodawcę podpisanej umowy i dokumentów poświadczających posiadanie stałego dochodu. Pożyczka na koncie Klienta pojawia się najczęściej następnego dnia roboczego.

Czy w Ratka.pl można spłacić pożyczkę wcześniej?

W Ratka.pl można spłacić wcześniej pożyczkę bez wnoszenia dodatkowych opłat. W tym celu należy skontaktować się z biurem obsługi Klienta.

Czy można przedłużyć termin spłaty pożyczki w Ratka.pl

Pożyczkodawca dopuszcza możliwość zmiany terminów spłat, ale wszelkie szczegóły należy uzgodnić z biurem obsługi Klienta.

Jakie są konsekwencje niespłacenia pożyczki w terminie?

Niespłacenie pożyczki w terminie wiąże się z naliczeniem dodatkowych opłat, w tym odsetek karnych za opóźnienie, kosztów monitów oraz kosztów ewentualnej rozprawy sądowej i postępowania egzekucyjnego. Ratka stosuje następujący cennik:
a. koszt przygotowania i wysyłki pierwszego monitu - 25zł
b. koszt przygotowania i wysyłki wezwania do zapłaty - 49zł
c. koszt przygotowania i wysłania ostatecznego wezwania do zapłaty - 49zł
d. koszt przekazania sprawy do postępowania windykacyjnego - 49zł

Zalety


    - pożyczki ratalne do 5000zł
    - długi okres spłaty pożyczki - nawet do 24 miesięcy
    - taka sama oferta dla nowych jak i stałych Klientów
    - pożyczki dostępne również dla ludzi starszych - limit wiekowy: 80lat
    - możliwość przedłużenia okresu spłaty pożyczki

Wady


- weryfikacja pożyczkobiorców w rejestrach dłużników (InfoMonitor, ERIF lub KRD)
- przyznanie pożyczki uzależnione jest od zdolności kredytowej - trzeba mieć udokumentowany stały dochód

Ratka Opinie

Korzystałeś z pożyczki ratalnej w Ratka.pl? Zostaw już dziś swoją opinie o serwisie pożyczkowym Ratka w komentarzu poniżej. Opisz swoje doświadczenia i pomóż innym w podjęciu decyzji o wyborze pożyczkodawcy. Pozytywne jak i negatywne opinie o Ratka będą cenną wskazówką dla innych. Każda opinia o jest dla nas niezwykle istotna.